Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Χίου θα ήθελε να εκφράσει τις θερμές του ευχαριστίες προς το προσωπικό του Βρεφονηπιακού Σταθμού Καλουτά για τη δωρεά χρηματικού ποσού στο σχολείο μας στη μνήμη του προσφιλούς Μάνου Γούτη, πατέρα της Μαρίας Γούτη, εργαζόμενης στο σταθμό και μητέρας δύο μαθητριών του σχολείου μας.
Ο Σύλλογος εκφράζει τη συμπαράσταση στο πένθος της οικογένειας γνωρίζοντας ότι ο εκλιπών έτρεφε ιδιαίτερη αγάπη για το σχολείο μας, αφού σε αυτό φοίτησαν τα παιδιά του και τώρα φοιτούν οι εγγονούλες του.