ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ Ο ΝΟΧ

Δημοσιεύτηκε : 23/05/2018

Πιο κοντά στην κατάληψη της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο ανδρών είναι ο ΝΟΧ που επιβλήθηκε με 7-5 του Υδραϊκού και έκανε το 1-0 στη σειρά των μικρών τελικών.

Το δεύτερο παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για την Πέμπτη. Σε περίπτωση που ο Υδραϊκός επικρατήσει τότε όλα ια κριθούν σε τρίτο παιχνίδι. Αν ο ΝΟΧ νικήσει τότε θα καταλάβει και την τρίτη θέση του πρωταθλήματος αφού η σειρά κρίνεται στις δύο νίκες.

Η ομάδα του Μιχάλη Λαζαρίδη βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το ημίχρονο και είδε, μάλιστα, τον Υδραϊκό να προηγείται με 4-2 στις αρχές της τρίτης περιόδου. Στη συνέχεια, όμως, βρήκε ρυθμό, πέτυχε τρία συνεχόμενα γκολ και πέρασε μπροστά με 5-4. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά σε 5-5, πριν ο Καλογεράκος δώσει ξανά προβάδισμα στο ΝΟΧ. Στην τελευταία περίοδο πρωταγωνίστησαν οι άμυνες και οι δύο τερματοφύλακες και εν τέλει ο Ρουστάμοφ με πέναλτι σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με 7-5.